Hrad Lednica

95 Bodov

Hrad Lednica

Hrad

Dostupné po prihlásení

Pruh bradiel pretína aj Lednickú dolinu, ktorá tvorí severovýchodné ukončenie Bielych Karpát. Na jej západnej strane sa nachádza Lednické bradlo. Na východnom okraji ostrého skalného hrebeňa postavili v 13. storočí hrad Lednica ako pohraničnú pevnosť chrániacu obchodnú cestu na Moravu. Odvážne postavený hrad na vápencovej skale začiatkom 18. storočia zničili cisárske vojská a odvtedy je v ruinách. Zrúcanina hradu tesne nad domami obce spôsobovala nebezpečenstvo pre jej obyvateľov. Zvlášť potom, ako sa zrútila časť paláca v roku 1999 na miestnu cestu. Najmä v poslednom období prebiehajú intenzívne práce na obnove hradu, na ktorom sa predovšetkým podieľa Historicko-astronomická spoločnosť z Ilavy.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok Všetci na bajk súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem