Butkovský kríž, Ladce

120 Bodov

Butkovský kríž, Ladce

Vyhliadka

Dostupné po prihlásení

Z parkoviska v doline sa zalesneným svahom Butkova vinie pohodlná štrková cesta lemovaná kaplnkami novovybudovanej krížovej cesty. Končí sa pri kríži s fantastickým výhľadom, ktorý vďaka živému lomu pod krížom je vskutku nevšedný. Kríž je dominantou Skalného sanktuária Božieho milosrdenstva, v ktorom sú umiestnené vzácne relikvie – drevo zo Svätého kríža a kamienok dovezený z Golgoty vo Svätej zemi. Na diele majú podiel poľskí veriaci, pretože aj Svätý otec Ján Pavol II. v mladosti pracoval v kameňolome. Butkov v roku 2014 poctil svojou návštevou krakovský arcibiskup StanisƗaw kardinál Dziwis. Zásluhou sestier Kongregácie Matky Božieho milosrdenstva v roku 2015 na Butkove vznikol aj pamätník svätej Faustíny, apoštolky Božieho milosrdenstva.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok All Bikers Rally súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem