Vodný hrad Šintava

55 Bodov

Vodný hrad Šintava

Kaštieľ/zámok

Dostupné po prihlásení

Sereďský kaštieľ alebo Vodný hrad Šintava svojou históriu siaha až do 11. st., ktorá vysvetľuje premenu z hradu na kaštieľ. V čase rodu Thurzovcov hrad slúžil ako protiturecká pevnosť. Vrchol opevnenia zažil počas esterterházyovskej prestavbe, ktorej súčasťou bola úprava vodnej priekopy, keďže leží pri koryte rieky Váh. Matej Bel v roku 1742 píše o prestavbe bývalého hradu na kaštieľ Jozefom Esterházym, ale aj o zmene koryta rieky Váh, ktorá spôsobila, že sa Šintavský hrad ocitol na pravom brehu hlavného toku, a teda pri mestečku Sereď. Štvorbastiónová pevnosť sa v priebehu troch storočí postupne zmenila na barokový a neskôr klasicistický kaštieľ oblopený anglickým parkom. V tejto podobe sa zachoval do dnes.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok Všetci na bajk súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem