Devínska Kobyla

86 Bodov

Devínska Kobyla

NPR

Dostupné po prihlásení

Národná prírodná rezervácia a rovnomenný vrch ležia na západnom okraji Bratislavy. Devínska Kobyla patrí k obľúbeným výletným miestam Bratislavčanov, predovšetkým obyvateľov mestských častí Dúbravka a Devínska Nová Ves. Pre lokalitu je typická teplomilná vegetácia viazaná na výslnné a nízko položené expozície na vápencovom podklade. Vďaka tomu je neobyčajne bohatá na rastlinné druhy, ktoré ostro kontrastujú s chudobnejšou lesnou vegetáciou. Na voľných plochách sa rozšírili stepné rastliny (kavyle, poniklece, hlaváčiky, kosatce) a lesostepné porasty (teplomilné dúbravy) so zriedkavou a s chránenou flórou (jediný výskyt rešetliaka skalného, hrachora sférického a ihlice nízkej na Slovensku) a faunou (sága stepná, modlivka zelená). Vyskytuje sa tu asi 600 druhov vyšších rastlín, z toho 22 chránených, a žije asi 600 druhov motýľov.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok All Bikers Rally súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem