Sad Janka Kráľa v Bratislave

65 Bodov

Sad Janka Kráľa v Bratislave

Park

Dostupné po prihlásení

Sad Janka Kráľa je považovaný za najstarší verejný park v strednej Európe, pričom často mu je pripisované prvenstvo v Európe vôbec. Vznikol v rokoch 1774 až 1776 z pôvodných lužných lesov. Počas napoleonských vojen v rokoch 1805 a 1809 bol Sad Janka Kráľa súčasťou vojenských opevnení. V roku 1832 pôvodne francúzsky park zmenili na park anglického vzoru. Dnes je druhým najväčším parkom v Bratislave. V minulosti bol priestor parku často vytápaný vodami Dunaja, preto sa nazýval Au, z nemeckého slova Au, čo v preklade znamená nivy. V tridsiatych rokoch 20. storočia sa tu nachádzalo chýrne rozárium, ktoré už neexistuje. Park sa rozprestiera na ploche 42 ha a rastie v ňom viac ako 250 druhov drevín. Pomenovaný je podľa básnika Janka Kráľa.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok Všetci na bajk súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem