Kaštieľ Esterházyovcov v Želiezovciach

40 Bodov

Kaštieľ Esterházyovcov v Želiezovciach

Kaštieľ/zámok

Dostupné po prihlásení

Kaštieľ bol postavený v roku 1720, spočiatku slúžil ako klasická vidiecka kúria, letné sídlo rodiny Esterházy. Štvorkrídlová budova s vnútorným nádvorím - pôvodne baroková stavba bola v 19. storočí prestavaná v klasicistickom štýle. Kaštieľ obklopuje nádherný anglický park s potokom. Vo vedľajšej budove sídli múzeum, ktoré dokumentuje históriu mesta, rodu Esterházy a môžete v ňom vidieť aj osobné predmety Franza Schuberta.

A kastélyt 1720-ban épitették, eleinte mint klasszikus vidéki kúria szolgált, az Eszterházy család nyári székhelyeként. A négyszárnyas épület belső udvarral rendelkezik- eredetileg barokk épület a 19. században klasszicista stilusban épült át. A kastélyt egy csodálatos angolpark veszi körül patakkal. A mellette lévő épületben a múzeum székel, ahol a város törtépnelmét az Eszterházyak nemzettségét dokumentálják, és Franc Schubert személyes tárgyait is őrzik.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok Všetci na bajk súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem