Kaštieľ Benkovichovcov v Ondrejovciach - skalka

40 Bodov

Kaštieľ Benkovichovcov v Ondrejovciach - skalka

Kaštieľ/zámok

Dostupné po prihlásení

Kaštieľ postavil v roku 1860 Gáspár Dombay. Keď v roku 1923 jeho syn Vilmos Dombay umrel bez potomkov, kaštieľ zdedili jeho dvaja synovci Quido a Viktor Benkovich. Viktor Benkovich dal okolo kaštieľa vysadiť park so vzácnymi a exotickými drevinami. Na konci záhrady dal postaviť aj skalku - umelú zrúcaninu hradu na ktorú osadil aj rodinný erb. Skalka sa zachovala dodnes a z kaštieľa stojí už len jedna stena.

Dombay Gáspár épittette a kastélyt 1860-ban. Amikor fia, Dombay Vilmos 1923-ban utódok nélkül elhunyt, a kastélyt a két unokaöccse, Qiudo és Benkovich Győző örökli. Benkovich Győző a kastély körül egy értékes és exotikus növényekből álló parkot létesitett. A kert végében egy sziklakertet hozott létre - egy várromot, melynek a tetejére a család cimerét helyezte. A sziklakert a mai napig megőrződött, a kastélyból csak egy fal áll.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok Všetci na bajk súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem