Kaštieľ Kelecsényiovcov v Ondrejovciach

40 Bodov

Kaštieľ Kelecsényiovcov v Ondrejovciach

Kaštieľ/zámok

Dostupné po prihlásení

Kaštieľ dal postaviť Pál Konkoly - Thege a po jeho smrti v roku 1884 kúpil majetky Rafael Kelecsényi. V roku 1913 kaštieľ daroval svojej dcére Iréne Kelecsényi, ktorá neskôr kaštieľ navštevovala aj so svojím posledným manželom grófom Dr. Emilom von Mirbach. V roku 1932 predali kaštieľ dvom bratom v ktorých vlastníctve je kaštieľ dodnes. V kaštieli krátky čas v 19. stor. žila aj rodina Litassy.

A kastéylt Horn Jakab épittette. Fia, Horn Bertalan halála után a kastélyt a mellette lévő gazdasággal együtt 1939-ben Dr. Hunyor Imre vette meg. A háború után a Hunyor családot kitelepitették és egész vagyonukat elkobozták. A kastélyt felújitották, mint művelődési otthon szolgál. Az elmúlt években a kastélyt meglátogatta az utolsó tulajdonosok leszármazottja Piazza-Hunyor Katalin, aki a faluból 16 évesen volt kénytelen távozni. A kastély melletti épületben a helyi múzeum székel, mely őrzi a falu történelmét és aprólékosan jegyzi a 29 birtokos nemzettség faluban megélt életét.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok Všetci na bajk súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem