Kúria Ambrovcov v Bardoňove

40 Bodov

Kúria Ambrovcov v Bardoňove

Kaštieľ/zámok

Dostupné po prihlásení

Rodina Ambro získala majetky v obci začiatkom 18. storočia, kedy si tu postavila aj svoje sídlo. Kúriu v 19. storočí prestaval Ambró Károly do klasicistického slohu. Neskôr prešla kúria do vlastníctva rodín Simonyi, Banyik, Knapp, Missak. Posledný vlastník bol István Katona. Od roku 1946 sídli v budove materká škola. V areáli bolo kedysi viacero vzácnych drevín, z ktorých sa dnes zachoval už len viac ako 300 ročný platan, súbor borovíc a sofora japonská.

A 18. század kezdetén az Ambro család yvásárolt birtokot a faluban, ahová aztán felépitették székhelyüket. A kúriát a 19. században Ambró Károly klasszicista stilusban épitette át. Később a kúria a Simonyi, Banyik, Knapp és Missak családok tulajdonába került. Az utolsó tulajdonosa Katona István volt. 1946-tól az óvoda székel benne. A területén valamikor értékes fafajták voltak, ezekből csak a több mint 300 éves platán, borókafajták együttese illetve a japán juhar maradt meg.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok Všetci na bajk súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem