Kaštieľ Kelecsényiovcov v Bardoňove

40 Bodov

Kaštieľ Kelecsényiovcov v Bardoňove

Kaštieľ/zámok

Dostupné po prihlásení

Kaštieľ bol postavený ešte ako malá baroková kúria v 18. storočí a neskôr bola viackrát upravovaná. Nakoľko význam rodu Kelecsényi stúpal, rodina sa rozhodla kaštieľ prestavať a vytvoriť nové reprezentačné sídlo. Kaštieľ prešiel poslednou prestavbou v roku 1888 a jeho fasáda bola scelená v neobarokovom slohu. Posledná majiteľka, grófka Iréne Mirbach - Kelecsényi bývala v kaštieli až do roku 1944. Kaštieľ prešiel kompletnou rekonštrukciou a využíva sa na kultúrne účely. V miestnostiach v ľavom krídle je zriadené múzeum, ktoré má v expozícií pôvodné zariadenie, porcelán a obrazy z kaštieľa.

A 18. században barokk kúriaként épitették, később több átalakitáson ment keresztül. Mivel a Kelecsényi nemzettség jelentősége emelkedett, a család eldöntötte, hogy átépiti a kastélyt és új, reprezentációs székhelyet hoz létre. Az utolsó átépitésre 1888-ban került sor, amikor a homlokzat neobarokk stilusban lett egységesitve. Az utolsó tulajdonosa Kelecsényi-Mirbach Irén grófnő 1944-ig lakott a kastélyban. Teljesen fel lett újitva, kultúrális célokat szolgál. a bal szárnyán található helységekben múzeumot hoztak létre, a kiállitás eredeti berendezési tárgyakat, porcelánokat és a kastékyról festményeket tartalmaz.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok Všetci na bajk súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem