Kaštieľ Barlanghiovcov v Trávnici

40 Bodov

Kaštieľ Barlanghiovcov v Trávnici

Kaštieľ/zámok

Dostupné po prihlásení

Kaštieľ bol postavený v roku 1862 Ladislavom Barlanghim. Neskôr zdedil všetky majetky gróf Augustín Lipthay, ktorý na statkoch v Trávnici choval aj arabské plnokrvníky. V roku 1896 majetok rodiny Lipthay kúpil gróf Karol Elbogen, ktorý kaštieľ vlastnil až do I. ČSR. Poslednými vlastníkmi bola rodina Szemző, ktorá kaštieľ vlastnila až do roku 1944. Kaštieľ sa postupom znehodnocoval a v roku 1988 ho kúpila súkromná osoba. Kaštieľ prešiel rekonštrukciou a bol dokončený v roku 2006. Zachoval sa aj park so vzácnymi drevinami. Dnes ho návštevník môže obdivovať od cesty schovaný v tieni stromov.

A kastékyt 1862-ben Barlingham László épittette. Később Lpithay Augustin gróf örökölte az összes birtokot, melyeken arabs telivéreket tenyásztett. 1896-ban a Lipthay család birtokait Elbogen Károly gróf megvette, a kastély az ő tulajdonában volt az 1. Csehszlovák Köztársaság megalakulásáig. Az utolsó tulajdonos a Szemző család, a kastély 1944-ig volt a birtokukban. Ezutána kastély elértéktelenődött, 1988-ban egy magénszemély vette meg. 2006-ban fejeződött be a felújitása. Megmaradt a park is értékes fáival.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok Všetci na bajk súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem