Pajštún

135 Bodov

Pajštún

Hrad

Dostupné po prihlásení

Zrúcanina hradu Pajštún, vypínajúca sa nad obcou Borinka v Malých Karpatoch, je obľúbeným výletným miestom nielen obyvateľov obce, ale aj Stupavčanov či Bratislavčanov. Navštevujú ju nielen pre polohu uprostred nádherných lesov, ale aj pre výhľad z hradných ruín. Vidno z nich nielen Malé Karpaty a južnú časť Záhorskej nížiny, ale za dobrého počasia aj rakúske Alpy. Stredovekí stavitelia postavili hrad Pajštún na vrcholovej plošine vápencového brala, ležiaceho na zalesnenom horskom hrebeni Malých Karpát, ktorý prevyšuje dno doliny Stupavského potoka o 250 metrov. Horný hrad leží v nadmorskej výške 486 m. Plošinu lemujú strmé svahy a skalné steny, miestami vysoké až 20 m, sú výbornou prirodzenou ochranou hradu.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok Všetci na bajk súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem