Ako na to

VŠETCI NA BAJK

je poznávacia súťaž, ktorej sa môže zúčastniť každý cyklista, pretože nie je o rýchlosti, ale o výdrži, taktike a hlavne o zábave.

Súťaž prebieha od júla do septembra na území Bratislavského a Trnavského kraja a je ovládaná virtuálne, cez mobilnú aplikáciu.

MOBILNÁ APLIKÁCIA


Mobilná aplikácia, ktorá slúži ako Váš itinerár, obsahuje vyše 400 miest na území Bratislavského a Trnavského kraja, ktoré môžete navštíviť. Kultúrne alebo historicky zaujímavé miesta, pekné cyklotrasy, vyhliadky, bufety či servisy. Každé miesto obsahuje popis, fotografiu a GPS pozíciu, a tak sa ľahko dozviete, kde to vlastne ste a čím je miesto zaujímavé. Appka je plne funkčná a použiteľná na rekreačné jazdenie a spoznávanie miest počas celého roka.

ZADARMO

Väčšina funkcií aplikácie a web stránky je zadarmo. Zaregistrujte sa a poďte bajkovať.

REGISTRÁCIA


Je to jednoduché. Stiahnite si do svojho mobilu aplikáciu (iOS a Android) a zaregistrujte sa na web stránke.

K registrácii potrebujete iba e-mailovú adresu.

Po registrácii Vám stránka vygeneruje aktivačný kód, ktorý zadáte do aplikácie v mobile. Týmto máte prepojenú aplikáciu s vaším účtom.
Po aktivácii appky môžete začať jazdiť a spoznávať.
Všetko je plne funkčné a zadarmo.

Po registrácii a aktivácii appky získavate:

  • Viac ako 400 zaujímavých miest vo forme mapy a prehľadného zoznamu vo vašom mobilnom telefóne
  • možnosť označovať si zaujímavé body v appke aj na web stránke – funkcia ‘obľúbené’
  • možnosť plánovať si cestu a vytvoriť si itinerár na web stránke, po uložení itineráru sa itinerár automaticky prenesie do appky – funkcia ‘itinerár’
  • pri návšteve konkrétneho miesta záujmu si toto možete označiť ako navštívené – funkcia ‘bol som tu’

BOL SOM TU

Pri návšteve konkrétneho miesta záujmu si ho môžete označiť ako navštívené v appke pomocou tlačítka ‘bol som tu’. Toto tlačítko je dostupné v detaile daného miesta, keď sa nachádzate v jeho blízkosti. Následne uvidíte aj v appke aj na web stránke, ktoré miesta ste už navštívili a ktoré na Vás ešte len čakajú. Aj miesta, ktoré navštívite v rámci súťaže, budú automaticky označené značkou ‘bol som tu’. Ak ste súťažili aj minulý rok, navštívené miesta máte už označené. Funkcia ‘bol som tu’ je zadarmo, podmienkou je iba registrácia a spárovaná aplikácia.

 

ITINERÁR

Vo svojom profile na stránke nájdete sekciu ITINERÁR – tu si môžete detailne naplánovať svoju trasu a uložiť si ju. Po uložení sa itinerár prenesie do appky. V appke je itinerár zobrazený vo forme zoznamu a mapy s bodmi označenými číselným poradím. Itinerár vám pri súťaži zjednoduší navigáciu na nasledujúce miesto a je užitočný aj pri plánovaní výletov. Funkcia itinerár je zadarmo dostupná pre registrovaných užívateľov.

ZAPOJENIE DO SÚŤAŽE


Ak sa chcete zúčastniť súťaže o bicykle a ďalšie hodnotné ceny, kliknite vo svojom profile na úvodnej stránke na Štartovné. Úhradou štarovného 15 € (20 € rodina) sa automaticky zaradíte do zlosovania o hlavnú cenu, super cestný bicykel Kenzel Attract. Štartovné platíte len raz na celé leto. V cene štartovného je aj štartovací balíček, ktorý obsahuje tričko Všetci na bajk, mapu, turistickú knihu, Led svetlo a ďalšie užitočné veci od našich partnerov. Hodnota samotného balíčka prevyšuje hodnotu štartovného.
Po úhrade štartovného sa Vám v aplikácii aktivuje tlačítko ŠTART.

HLAVNÁ SÚŤAŽ – 8 hodín


Jednotlivé záujmové miesta sú ohodnotené rôznym počtom bodov. Cieľom je za časový limit 8 hodín nazbierať čo najviac bodov tak, že navštívite Vami vybrané miesta na území Slovenska a označíte sa na nich pomocou appky. Svoju súťaž si spustíte pomocou tlačítka ŠTART v mobilnej aplikácii, kedykoľvek a kdekoľvek. V mape je pri každom mieste vyznačený okruh, v ktorom sa dá ‘čeknúť’. Príblížite sa k miestu záujmu, pomocou appky sa odfotíte, získate príslušné body a pokračujete ďalej. Alebo môžete zastaviť a miesto si vychutnať.

Súťaží môžete absolvovať počas trvania súťaže od júla do septembra ľubovoľný počet. Vyberte si iné cesty, zaujímavé lokality alebo optimalizujte svoju trasu a zlepšite stratégiu tak, aby ste nazbierali čo najvyšší počet bodov.
Súčasne získavate za každých 100 nazbieraných bodov vo vašej najlepšej 8 hodinovej súťaži 1 žreb v záverečnom zlosovaní o Kenzel bicykle. Čím viac budete celé leto bicyklovať, tým budete mať väčšiu šancu na výhru.

 

V hlavnej súťaži súťažíte v kategóriách:

1. Jednotlivec – cyklista
2. Jednotlivec – cyklistka
3. Rodina (minimálne jeden dospelý a minimálne jedno dieťa do 15 rokov)

Dôležité je, že môžete súťažiť v ľubovoľnom čase, individuálne a aj viackrát. Celé leto tak máte k dispozícii veľa cieľov a Vaše skóre bude záležať na plánovaní trasy a na množstve voľného času. Môžete vyraziť kedykoľvek a kdekoľvek. Sami, s kamarátmi alebo s rodinou. A koľkokrát chcete.
A ak sa Vám nechce naháňať body a porovnávať sa s ostatnými, bajkujte pre radosť, svojim tempom, navštevujte miesta a spoznávajte nové lokality. Appka Vám vždy ponúkne tie najbližšie miesta od aktuálnej polohy a tak môžete zbierať body náhodne. Aj takto máte šancu vyhrať hlavnú ceny – cestný bicykel KENZEL Attract, ďalšie bicykle a veľa iných cien.

ĎALŠIE SÚŤAŽE


Súťaž pre objaviteľov

Táto súťaž nevyžaduje časomieru a je obmedzená iba časom trvania súťaže. Môžete preto zbierať body počas celého trvania súťaže. Hodnotí sa počet miest na území Slovenska navštívených za celé leto. Na čeknutie na jednotlivých miestach nepotrebujete mať odštartovanú súťaž, stačí využiť funkciu ‘bol som tu’, ktorá je dostupná, ak sa nachádzate v okruhu miesta záujmu.

Prebajkované leto

Táto súťaž nevyžaduje časomieru a je obmedzená iba časom trvania súťaže. Môžete preto zbierať body počas celého trvania súťaže. Hodnotí sa počet dní strávených na bicykli za celé leto. Stačí jedno „čeknutie“ denne, aby sa Vám daný deň započítal. Vyhráva súťažiaci, ktorý strávi na bicykli najviac dní za celé leto. Na čeknutie na jednotlivých miestach nepotrebujete mať odštartovanú súťaž, stačí využiť funkciu ‘bol som tu’, ktorá je dostupná, ak sa nachádzate v okruhu miesta záujmu.

VÍŤAZI


Zapojením sa do súťaže môžete vyhrať super bicykle, cyklo doplnky a veľa iných cien. Dokonca aj viac naraz.

Odmeňovaní budú súťažiaci na niekoľkých úrovniach:

Hlavná súťaž

s najvyšším počtom bodov v jednej 8 hodinovej súťaži (kategórie cyklista, cyklistka a rodina)

Súťaž pre objaviteľov

s najväčším počtom navštívených miest za júl a august

Prebajkované leto

s najväčším počtom dní na bicykli za júl a august

Do záverečného zlosovania o ceny je zaradený každý zaregistrovaný súťažiaci s uhradeným štartovným. Zároveň si môžete počet žrebov v losovaní navýšiť: Za každých 100 nazbieraných bodov vo vašej najlepšej 8 hodinovej súťaži získate 1 žreb v zlosovaní o bicykle.

Na výhru tak máte naozaj veľa možností. Aktuálnu výsledkovú listinu nájdete na tejto stránke. Súťažiť môžete až do konca augusta a vyhlásenie celkových výsledkov sa uskutoční na spoločnom podujatí v septembri 2017.

ZAČÍNAM SÚŤAŽIŤ – AKO TO PRESNE FUNGUJE?


Svoju súťaž si spustíte pomocou tlačítka ŠTART v mobilnej aplikácii. Odštartujete sa sami kedykoľvek a kdekoľvek. Na bajkovanie a spoznávanie máte 8 hodín, následne čas vyprší. Súťažiť a navštevovať miesta môžete každý deň od 07:00 do 21:00. Keď si zapnete súťaž napríklad o 17:00 – zostávajú Vám tak len 4 hodiny súťaženia.

Po zapnutí súťaže môžete začať bajkovať po miestach a zbierať body. Vždy keď sa k miestu priblížite na určený rádius, aplikácia Vám ponúkne možnosť označiť sa na ňom. Potom sa na mieste odfotíte, uložíte dáta a miesto sa Vám uloží do aktuálneho itinerára.

Do súťaže sa započítavajú len miesta na území Slovenska a po celý čas súťaženia musí byť na vašom mobile zapnuté GPS. Mobilné dáta však nemusia byť zapnuté počas celého trvania súťaže. Stačí keď sú zapnuté na začiatku a po ukončení súťaže, aby sa získané dáta mohli načítať.

Súťaž si môžete kedykoľvek ukončiť v menu aplikácie (itinerár preteku) ukončiť, alebo môžete nechať dobehnúť čas. Aj v takomto prípade si však súťaž musíte manuálne uložiť v itinerári preteku. Vaše navštívené miesta a body sa Vám následne (do hodiny) zobrazia vo výsledkovej listine na web stránke.

POĎTE BAJKOVAŤ, SPOZNÁVAŤ A VYHRAŤ.


Pre viac informácií o termínoch a ďalších aktualitách a aktivitách nás sledujte na facebooku – www.facebook.com/vsetcinabajk